Czysta elewacja to wizytówka każdego właściciela, zarządcy nieruchomości. Częstotliwość mycia fasady jest uzależniona od materiałów z jakich została wykonana. Szklane i jasne wykończenie elewacji zalecamy myć minimum raz do roku.  Natomiast regularne zmywanie zabrudzeń wydłuża okresy pomiędzy dużymi remontami. Nasza technologia pro -eko opiera się przede wszystkim na użyciu ciepłej super czystej wody. Bez używania specjalnych podnośników możemy wyczyścić elewację do wysokości ponad 20 metrów.

Czyszczenie fotowoltaiki w Krakowie

Częstotliwość czyszczenia zależy od warunków lokalnych oraz od stopnia zanieczyszczenia instalacji. Często zaleca się czyszczenie co najmniej dwa razy w roku, raz po kwitnieniu (wiosną) i po zbiorach. Innymi okolicznościami do częstszego czyszczenia są długie suche okresy, zlokalizowanie w pobliżu pól, dróg w obszarze miejskim, zakładów przemysłowych itp. Każda instalacja powinna być czyszczona minimum raz do roku. Odpowiednia pielęgnacja fotowoltaiki, przedłuża żywotność  paneli i  zapobiega  spadkowi wydajności nawet o  30%

Do czyszczenia używamy super czystej (demineralizowanej) wody i urządzeń najlepszych producentów.  Niewątpliwie zaletą naszych systemów jest używanie ciepłej wody. Jesteśmy w stanie bez podnoska (zwyżki) dotrzeć nawet na wysokość powyżej 20 metrów. Dzięki długim kijom możemy w okrasie zimowym bezpiecznie odśnieżyć zastawy fotowoltaiczne zlokalizowane na dachach.

Czyszczenie fotowoltaiki w Krakowie i okolicach

Profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych – Kraków i okolice

Od lat z sukcesem świadczymy kompleksowe usługi z zakresu czyszczenia paneli fotowoltaicznych oraz szklanych elewacji w mieście Kraków i okolicach. W pracy wykorzystujemy wyłącznie najlepszej jakości sprzęt i akcesoria oraz środki czyszczące, co przekłada się na wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo wykonania usługi. Dzięki naszej pracy panele stają się czyste, przez co zwiększa się ich wydajność oraz żywotność.

Czytaj więcej

Mycie paneli fotowoltaicznych w Krakowie przeprowadzamy przy użyciu wody demineralizowanej. Jest ona w pełni bezpieczna dla paneli oraz metalowych elementów. Nie pozostawia smug ani zacieków, co wpływa na estetykę instalacji. Jednocześnie dzięki niej na powierzchni paneli tworzy się naturalna powłoka antystatyczna, który chroni przed zabrudzeniami w przyszłości. Ponadto metoda ta jest ekologiczna, gdyż przebiega w całości bez użycia środków chemicznych.

Profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych polega na całkowitym usunięciu odchodów ptaków, liści, kurzu, pyłu oraz innych odpadków i zanieczyszczeń z powierzchni solarów. Nasze usługi kierujemy zarówno do klientów prywatnych, jak i biznesowych. Zajmujemy się czyszczeniem instalacji fotowoltaicznych w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, zakładach pracy, biurach oraz dowolnych innych obiektach. Czyścimy również panele na farmach fotowoltaicznych.

Dlaczego czyszczenie paneli fotowoltaicznych jest tak ważne?

Mycie paneli fotowoltaicznych stanowi sprawdzoną i efektywną metodę poprawy sprawności oraz konserwacji instalacji fotowoltaicznej. Pokryte kurzem, pyłem, liśćmi i innymi zabrudzeniami panele powodują, że system wytwarza mniej energii elektrycznej. W rezultacie zwrot kosztów poniesionych na zakup i montaż solarów odwleka się w czasie. Regularne mycie paneli ma zatem wpływ na uzyskanie szybszego zwrotu inwestycji. Ponadto sama instalacja nie pracuje z pełną wydajnością, czyli nie wytwarza tyle energii, na ile pozwala jej konstrukcja.

Systematyczne czyszczenie fotowoltaiki poprawia estetykę instalacji, a tym samym wpływa na ładny wygląd całej posesji. Proces ten jest bardzo ważny ze względów praktycznych, pozwala bowiem wydłużyć żywotność modułów, jak również przywrócić pełną sprawność PV. Skutecznie eliminuje straty mocy wynikające z zanieczyszczenia paneli. Poza tym różnego rodzaju zabrudzenia osiadające na panelach mogą powodować trwałe uszkodzenia, a w rezultacie naruszyć gwarancję producenta.

Dlaczego nie powinno się samodzielnie myć paneli domowymi sposobami?

Mycie paneli fotowoltaicznych wymaga specjalistycznych narzędzi oraz dobrej jakości środków, które nie zawsze łatwo jest samodzielnie zdobyć. Ponadto delikatna powierzchnia ogniw jest narażona na uszkodzenia, dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie obchodzenie się z panelami solarnymi. Wystarczy jeden nieuważny ruch, aby uszkodzić konstrukcję, narażając się tym samym na zmniejszenie wydajności instalacji oraz konieczność poniesienia wydatków na wymianę elementów. Wyspecjalizowani w tym zakresie pracownicy wykonują usługi czyszczenia szybko i sprawnie, dzięki czemu można cieszyć się umytymi i w pełni sprawnymi panelami solarnymi w krótkim czasie po rozpoczęciu prac.

Samodzielne czyszczenie fotowoltaiki, zwłaszcza przez osoby, które nigdy wcześniej nie wykonywały tego rodzaju prac, jest trudne, bywa niebezpieczne, a często też nieskuteczne. Dlatego jeśli chcesz cieszyć się czystymi, a przez to wydajnie działającymi panelami, zleć usługę mycia paneli fotowoltaicznych w Krakowie profesjonalistom.

Mycie elewacji szklanych

Poza kompleksowym czyszczeniem instalacji fotowoltaicznej zajmujemy się również myciem szklanych elewacji oraz innych powierzchni. Usługi te kierujemy głównie do firm i instytucji. Do ich realizacji wykorzystujemy zaawansowane, ekologiczne technologie czyszczenia wodą zdemineralizowaną, co pozwala nam osiągnąć doskonałe efekty myjące, które utrzymują się przez długi czas. Możemy wyczyścić elementy do wysokości aż 20 metrów z poziomu ziemi, bez potrzeby korzystania z podnośników koszowych albo rusztowań.